Mistrz, mistrz Olimpia!Juniorki starsze ze złotem!

W dniu 23 marca w Gdańsku odbył się finał mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych.
W tym sezonie po raz pierwszy grano w nowej formule.
Cztery zespoły były organizatorami jednego turnieju a następnie rozegrano turniej finałowy:
mecz o 1 miejsce pomiędzy drużynami 1-2 sezonu zasadniczego i mecz o 3 miejsce pomiędzy drużynami 3-4 sezonu zasadniczego.
Warto podkreślić, że do finałów drużyna JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk wygrała wszystkie 12 meczów z bilansem bramek 114:29!
Finał to jednak jeden mecz i wszystko może się zdarzyć.
Jako pierwsze na boisko wybiegły zawodniczki UKS Bankówka Zielonka i MMKS Podhale Nowy Targ.
Już pierwsza tercja "ustawiła" mecz. Po dwóch bramkach Antoniny Konieczny i Anny Rakowskiej było już 4:0. Druga część była już bardziej wyrównana i zakończyła się wynikiem 1:1 po bramkach Aleksandry Majchrzak ( Bankówka ) i Kamili Serwan ( Podhale ). W ostatnich 20 minutach zespół spod Warszawy kontrolował mecz i ostatecznie po golach Gabrieli Kornat i Anny Rakowskiej ( Zielonka ) oraz Emilii Walkocz ( Podhale ) wygrał stosunkiem 7:2!
Najlepszymi zawodniczkami zostały: Antonina Konieczny ( Bankówka ) i Emili Walkocz ( Podhale )

W najważniejszym meczu wieczoru zagrały gospodynie z SUS Travel Jedynka Trzebiatów.
Licznie zgromadzona publiczność była świadkiem ciekawego spotkania.
Pierwsza tercja wyrównana. W 13 minucie Martyna Grądzka po podaniu od Cecylii Chomnickiej strzela pierwszą bramkę dla Gdańska. Takim wynikiem kończy się pierwsza tercja. W 26 minucie podwyższa Lena Cybulska ( asysta Krystyna Lukas ). Kiedy wydaje się, że padną kolejne bramki dla gospodyń Martyna Wetlińska ( Trzebiatów ) strzela gola kontaktowego. Kilka minut później Krystyna Lukas podwyższa na 3:1 i takim wynikiem kończy się druga tercja. Ostatnie 20 minut to popis zawodniczek z Gdańska!Marta Pracoń, Natalia Milczyńska, Martyna Grądzka podwyższają na 6:1. Tym samym złoto jest już na wyciągnięcie ręki. Na 6 minut przed końcem spotkania Wiktoria Zarecka zmniejsza rozmiary do 6:2. Niewiele ponad dwie minuty później Katarzyna Słonina po podaniu Niny Stefańskiej pieczętuje złoto dla Olimpii Osowa!

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 7:2 ( 1:0, 2:1, 4:1 )
Najlepszymi zawodniczkami meczu zostały: Natalia Milczyńska ( Gdańsk ) i Zuzanna Bartłomiejczak ( Trzebiatów )

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk: Paulina Bartoszewicz, Krystyna Lukas, Zofia Lukas, Julia Bartoszewicz, Julia Przewłocka, Marta Pracoń, Maja Maderska, Kinga Stein, Hanna Mizik, Nina Stefańska, Lena Cybulska, Natalia Milczyńska, Cecylia Chomnicka, Roksana Bazanowska, Zuzanna Kiełbicka, Maja Pankowska, Inna Hvozdetska, Maja Słonina, Katarzyna Słonina, Martyna Grądzka oraz Julia Peć, Urszula Pniewska, Antonia Halulko, Wiktoria Kowalewska, Antonina Antkowiak
Trenerzy: Paweł Ludwichowski i Piotr Ludwichowski

Wśród zaproszonych gości byli: Marek Chomnicki - wiceprezes Polskiego Związku Unihokeja, Andrzej Stelmasiewicz - radny miasta Gdańska, Karol Ważny - radny miasta Gdańska, Jan Trochimowicz - wiceprzewodniczący Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

MVP sezonu: Martyna Grądzka ( Gdańsk )
Najlepszy strzelec: Antonia Konieczny ( Zielonka )
Najlepiej punktująca: Martyna Grądzka ( Gdańsk )
ALL STARS 2 : Julia Przewłocka ( Gdańsk ), Nel Zgierska ( Nowy Targa ), Maja Pankowska ( Gdańsk ), Kinga Stein ( Gdańsk ), Anna Rakowska ( Zielonka ), Martyna Wetlińska ( Trzebiatów )
ALL STARS 1: Katarzyna Hryckowiak ( Zielonka ), Cecylia Chomnicka ( Gdańsk ), Julia Marciniak ( Trzebiatów ), Zuzanna Kiełbicka ( Gdańsk ), Karolina Zubrowicz ( Trzebiatów ), Antonina Konieczny ( Zielonka )