Mistrz, mistrz Olimpia!

Mistrz, mistrz Olimpia!

Super Finał Ekstraligi Unihokeja w Nowym Targu przechodzi do historii! 🏒🥅
Dziś, kiedy nieco opadły emocje przyszedł czas na krótkie podsumowanie.
Jesteśmy dumni z zakończonego sezonu 2023/24, gdyż Olimpia Osowa Gdańsk po raz kolejny zapisała się w historii polskiego unihokeja.
W jednym turnieju finałowym Olimpia miała aż trzy zespoły, które walczyły o medale Mistrzostw Polski!
W sobotę rano w pojedynku o brązowe medale druga drużyna seniorek JohnnyBros Olimpia Osowa zmierzyła się z SUS Travel Jedynka Trzebiatów.
Pierwsza tercja była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 3-3. Później do głosu zaczęły dochodzić bardziej doświadczone rywalki, które w drugiej odsłonie strzeliły trzy bramki. Trzecia odsłona ponownie zakończona remisem 1-1 i to Trzebiatów zasłużenie zdobył brązowe medale.
Mimo porażki w tym spotkaniu sezon 2023/24 należy udać za bardzo udany. Drużyna pokazała duży potencjał i potrafiła wygrać z wyżej notowanymi zespołami Krakowa i Trzebiatowa.
JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk II:
Mariola Szarmach, Roksana Bazanowska, Julia Bartoszewicz, Marta Pracoń, Hanna Mizik, Cecylia Chomnicka, Zuzanna Kiełbicka, Maja Słonina, Inna Hvozdetska, Marysia Szymańska, Wiktoria Paluch, Zosia Lukas, Krysia Lukas, Klara Lukas, Viktoriia Dubovykova, Ula Pniewska, Marta Grześkowiak, Patrycja Ryszewska, Kornelia Sikorska, Nina Stefańska, Klaudia Kustosz, Maja Maderska, Zosia Brylewska, Elvina Suiunova, Joanna Niedrowska
Kolejny mecz wczorajszego Super Finału rozegrali nasi Panowie, dla których udział w takim wydarzeniu był największym sukcesem w historii drużyny męskiej.
Nasi seniorzy wyszli na boisko bardzo zmotywowani i gotowi na walkę z wielokrotnym Mistrzem Polski seniorów. W 11 minucie szaleństwo na trybunach za sprawą Pawła Dampsa, który zdobył pierwszą bramkę dla Olimpii!
Ten sam zawodnik stanął przed szansą zdobycia drugiego gola, ale piłkę zmierzająca do pustej bramki obronił w niedozwolony sposób obrońca Szarotki. Ewidentny rzut karny dla Olimpii, ale nie wiedzieć czemu sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia ….Mogliśmy prowadzić 2-0 i kontynuować świetną grę w obronie. Niestety w 2 odsłonie rywale doprowadzili do remisu a chwilę później wyszli na prowadzenie. To wyraźnie podcięło nam skrzydła a przeciwnicy coraz bardziej się „rozkręcali”. Do połowy spotkania mecz był w miarę wyrównany. Później Szarotka przejęła inicjatywę i seriami zdobywała bramki. O naszej skuteczności w tym dniu lepiej zapomnieć. Ostatecznie jak najbardziej zasłużenie zespół z Nowego Targu sięgnął po brązowe medale.
JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk:
Maciej Bogdański, Adrian Bukowski, Wiktor Grudniewski, Przemek Brząkała, Marcin Amerek, Michał Zaremba, Michał Ząbkiewicz, Paweł Damps. Leszek Samson, Krzysztof Ułanowicz, Tomasz Mazurek, Jakub Bieniasz-Krzywiec, Błażej Rusiecki, Szymon Paszkiewicz, Radosław Kowalewski, Grzegorz Siwik, Mateusz Miszewski, Konrad Kunac, Mateusz Przewłocki, Przemek Żyła, Patryk Żyła, Mateusz Bobrycki, Anton Akseniuk, Łukasz Jagodzinski, Wojciech Żywicki.
Na koniec został nam pojedynek finałowy o złoty medal Mistrzostw Polski Kobiet. Spotkały się z sobą dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. Większego horroru nie wymyśliłby najlepszy reżyser. Olimpia Osowa I prowadziła już 2-0, żeby po dwóch tercjach przegrywać 2-3! Na domiar złego na początku trzeciej odsłony krakowianki zdobyły kolejną bramkę. Do tego miały jeszcze kilka sytuacji, żeby podwyższyć prowadzenie, ale świetnie w naszej bramce spisywała się Julia Przewłocka!
Na 8 minut przed końcem spotkania nadzieje w nasze serca wlała Martyna Grądzka, która strzeliła gola na 3-4. Gdy Kinga Stein pokonała Klaudię Jachymiak skutecznie egzekwując rzut karny emocje sięgnęły zenitu. Minutę później Hania Samson wykorzystała świetne podanie Martyny Grądzkiej i w gdańskim sektorze wybuchła euforia. W tym momencie trener Krakowa poprosił o czas dla drużyny i ściągnął bramkarkę. Zawodniczka Krakowa oddała strzał z daleka, piłka trafia w głowę Kasi Pawłowskiej i sędziowie podyktowali rzut karny… Ten z zimną krwią wykorzystała Zuzanna Krzystyniak i na niespełna 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie mieliśmy remis.
Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i do wyłonienia Mistrza Polski potrzebne były rzuty karne! Trener Paweł Ludwichowski postanowił zmienić bramkarkę i bardzo zmęczoną Julię Przewłocką zastąpiła wypoczęta Patrycja Bernacka. To okazało się strzałem w 10! Patrycja obroniła wszystkie rzuty karne zaś po stronie Olimpii trafiła Martyna Grądzka! Ogromna radość zawodniczek, trenerów i kibiców.
Tym samym JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk po raz 12 została Mistrzem Polski Kobiet!🏆🥇🏒🥅🔥
JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk I:
Julia Przewłocka, Patrycja Bernacka, Dominika Marzec, Hanna Samson, Weronika Grądzka, Maja Stenka, Kinga Stein, Martyna Grądzka, Wiktoria Targońska, Kasia Słonina, Wiktoria Matera, Ewelina Nowaczyk, Kasia Pawłowska, Marta Bieniasz-Krzywiec, Natalia Milczyńska, Jagoda Wieczorek, Laura Łącka, Maja Pankowska, Paulina Bartoszewicz, Ania Chomnicka, Ania Mielewczyk, Marianna Antkowiak, Wiktoria Kowalewska, Daria Krason, Ania Raducha.